Haberler

Mavi Tik, profilinizin güvenilir ve size ait olduğunu ifade etmek için tercih edebileceğiniz bir doğrulama rozetidir. Facebook, Twitter ve Instagram’da mavi tik özelliği bulunmaktadır. Mavi Tik, özellikle tanınmış kişiler, sanatçılar, oyuncular, müzisyenler, sporcular ve markalar için oldukça önemlidir. Çünkü tanınmış kişilerin adına birçok farklı hesap açılabilir ve bu hesaplar Instagram’da arandığında bazen direkt kullanıcı karşısına çıkabilir. Bu noktada kullanıcının gerçek hesabı ayırt ed..

DEVAMINI OKU

Ülkemizde ve dünyada hala koronavirüs etkileri devam ediyor. Birçok sektörde işler koronavirüs sebebiyle sekteye uğrarken bazı sektörler ise daha da gelişti ve pazar payını arttırdı. Gelişen sektörlere genel olarak baktığımızda; temel ihtiyaçları karşılayan, evde kaliteli vakit geçirmeye yardımcı olan, dijital dünyaya uyum sağlayan ve dijital kanallarda doğru hedef kitleye ulaşan firmaları görüyoruz. Ev ve Bahçeler Güzelleşiyor Evde zaman geçirmeye başladıkça yıllardır ertelenen; balkon..

DEVAMINI OKU

Influencer Olmak İsteyenlerin El Kitabı 25 Mart 2019 by McCOY35 ’’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ Son zamanlarda en çok merak edilen konularından biri olan “influencer”  kavramını bu alanın en büyük hacimli ajansı olan Boomads’in yönetici kadrosunda yer alan Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor değerlendirdi. • Nasıl influencer olunur? • Influencerlar profilleriyle ne zaman kazanç elde etmeye başladılar? • Başarılı influencerlar neler tavsiy..

DEVAMINI OKU

Artık Arabalar da Akıllı! Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın! Varsayalım insan soyu kaldırılıp her şeyin kendiliğinden gelişip olgunlaştığı, sütlerin balların yerden kaynadığı, yiyeceklerin dallarından koparılmayı beklediği, herkesin gönlünden geçirdiğini hiç vakit kaybetmeksizin önünde bulduğu ve elde etmekte hiç zorlanmadığı bir Utopia ülkesine götürüldü. O zaman ne yaparlardı bu insanlar? Schopenhauer’un Hayatın Anlamı adlı eserinde bahset..

DEVAMINI OKU

Arkadaşlar merhaba, Çok uzun zamandır yeni yazılar yazmadığımın farkındayım. İş hayatının yoğun olması ile paralel olarak artık eskisi kadar güncel teknolojiyi takip edemememden kaynaklı yazılacak konularla ilgili sıkıntılar yaşamaktaydım. Birkaç hafta önce içimde oluşan yeni bir şeyler öğrenme isteği ile online olarak bazı dersler almaya karar verdim. Aslında lise zamanımdan beri içimde olan programcılık isteğini yeniden gündeme aldım diyebilirim. Yaptığım ufak bir araştırmadan sonra C# (C s..

DEVAMINI OKU

Merhaba bu yazımızda smtp mail ayarını kısaca anlatacağız. Sitenizin hosting panelinden öncelikle mail adresi oluşturunuz.: Hosting Hesabınızdan mail oluşturma ile ilgili makalemize şu linkten ulaşabilirsiniz.. https://www.ofisimo.com/blogdetay-ofisimocom---cpanel-mail-olusturma-nasil-yapilir-298.html - Ofisimo.comdan aldığınız E-Ticaret paketlerinde admin paneline giriş yaptıktan sonra Site ayarları > Magaza ayarları sayfasıne giriş yapın ve E-Posta Sek..

DEVAMINI OKU

Google Mobil Uyumlu Olmayan Siteleri Uyarıyor Google’ın mobil uyumluluk güncellemesiyle birlikte, arama motorlarında mobil uyumda şahane sonuçlar elde edebilirsiniz. Google firmasının, dünyanın en çok ziyaret edilen site olması, kendi alanındaki kaliteli gelişimleri de beraberinde getirmektedir. Google mobil uyumlu olmayan siteleri uyarıyor ve çeşitli testlerden geçiriyor. Her mobil cihazın farklı bir algoritmaya sahip olması da, titizlik gerektiren bir çalışma gerektiriyor..

DEVAMINI OKU

      Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.   Size gece 03:00' te bile bilgisayarınızdan www.aytekyazilim.com adresine girdiğinizde web sitesi karşın..

DEVAMINI OKU

Google, bugün Web yöneticilerine Google Search Console aracılığıyla gönderdiği e-postada, HTTPS kullanmayan Web sitelerini  Ekim 2017 tarihinden itibaren Google Chrome üzerinde “Güvenli Değil” şeklinde göstereceğini duyurdu. Söz konusu uyarı, HTTP üzerinden sunulan tüm sayfaların “güvenli değil” olarak işaretlenmesinin amaçlandığı uzun vadeli planın bir parçası olarak lanse edildi. HTTPS’e geçmeyi planlıyorsanız nelere dikkat etmelisiniz? Gelin hep birlikte göz atalım. Öncelikle bel..

DEVAMINI OKU

Google'ın yeni geliştirilen yapay zekası, nesneleri gerçekçi bir şekilde sahnelerin içine yerleştirebiliyor.     Son yıllarda sinema sektörü bilim kurgu, aksiyon, süper kahraman filmleri ve hatta animasyonlara artan talepler nedeni ile post-prodüksiyon alanında oldukça ilerleme kaydetti. Günümüzde, bir sinema filmini çekebilmek için neredeyse her şeyin setlerde tamamlandığı dönemlerden ağırlıklı olarak bütün düzenlemelerin bilgisayar başında yapıldığı, bol efe..

DEVAMINI OKU

    6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile birlikte, bazı sermaye şirketlerinin şirketle ilgili bazı içerikleri (şirket sahipliği, finansal tablolar, denetçi bilgileri, bazı duyurular ve benzeri) internet sitelerinde yayımlama zorunluluğu getirilmiştir. Şirketler için getirilen we sitesi açma zorunluluğu, belli ölçeğin üzerindeki sermaye şirketlerinin daha şeffaf bir yapıya kavuşturulması açısından önemli bir düzenlemedir. Peki, hangi şirketler internet sitesi açma..

DEVAMINI OKU

Google geliştirmiş olduğu servis ve teknolojiler ile pazardaki en büyük oyunculardan biri. Bu servis ve teknolojilerinin devam etmesinin en büyük olanağı da şüphesiz geliştiriciler. Gerek oyun gerek program geliştiricileri Google’ın servislerinin kullanım oranın artmasında büyük bir rol oynuyorlar. Google gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile kadın oyun geliştiricilerine de destek olacağını açıkladı. Sosyal sorumluluk projesi yarışmasında sadece kız çocukları ve genç kızlar katı..

DEVAMINI OKU